neděle 22. ledna 2017

Raději bych… | 50 otázek

Zdravím,
Našla jsem nějaké otázky online a napadlo mě, že by možná bylo zajímavé na ně odpovědět. Nejen pro Vás, ale taky pro mě samotnou. Bohužel je jich více než 200, a tak moc se vypisovat nechci, takže to o dost zkrátím. Také je překládám do češtiny, ačkoli by mi nevadilo odpovídat v angličtině J
1.       Byla bys raději vždy o 10 minut pozdě nebo o 20 minut dřív? Vždy jsem všude chodila pozdě nebo přinejmenším na poslední chvíli, ale teď jsem se dost zlepšila a chodím na místo určení včas. Nejdřív jsem chodila třeba o deset minut dřív, pak o pět, následně přesně na čas a vždy jsem přišla jako první… a to i v tom případě, když jsem měla asi 10 min zpoždění. Abych tedy odpověděla, raději přijít pozdě než čekat na někoho déle než dvacet minut, jelikož mí kamarádi taky nejsou dochvilní. A zrovna v zimě bych opravdu nerada čekala.
2.       Ztratila bys raději všechny své peníze a cennosti nebo všechny fotky, které jsi kdy vyfotila? Rozhodně fotky. Většina fotek, které jsem vyfotila, jsou jen nějaké štěky, nic v čem by se ukrývala nějaká nádherná vzpomínka. A pokud už se náhodou ta vzpomínka v té fotce skrývá, no tak si jí budu pamatovat.
3.       Nahlédla bys raději do deseti minut své budoucnosti nebo do deseti minut budoucnosti někoho jiného? Rozhodně do svojí, proč bych chtěla znát budoucnost někoho jiného? :D Pokud tu osobu mám ráda, pravděpodobně se objeví i v mé budoucnosti.
4.       Byla bys raději slavná za svého života a po smrti zapomenuta, nebo neznámá za života a slavná po smrti? Slavná za svého života. Být slavná po smrti je fajn, tvůj odkaz žije, ale ty z toho už nic nemáš… a já z toho něco mít chci :D
5.       Šla bys raději na 4 roky do vězení za něco, co jsi neudělala, nebo bys vyvázla z něčeho hrozného, cos provedla, a vždy žila ve strachu z chycení? Nechtěla bych pykat za něco, co jsem neprovedla, takže spíš vyváznout a pak trpět vinnou a strachem.
6.       Byla bys raději zodpovědná za zabití dítěte omylem nebo za omylem zabití tří dospělých? To záleží, jestli by na světě bylo bez těch dospělých líp, jestli by to byli hodní lidé nebo ne. Nejsem zrovna moc lidumil a ani děti nemusím.
7.       Byla bys raději, aby tvé košile byly vždy o dvě čísla větší nebo o jedno menší? Větší by mi nevadily. Mám spoustu většího oblečení, ať už schválně nebo omylem, a u košilí mi to zas tak hrozné nepřijde. Vždy se to dá nějak zakrýt nebo hezky podomácku zmenšit.
8.       Žila bys raději v divočině daleko od civilizace nebo žila na ulici města jako bezdomovec? Možná že pokud bych žila mimo civilizaci odmalinka, tak bych to brala raději. Nic by mi pak nechybělo, všechno, co bych potřebovala, by bylo v přírodě, a uměla bych se o sebe postarat.
9.       Byla bys raději, aby si o tobě veřejnost myslela, že jsi hrozný člověk, ale tví rodiče by na tebe byli pyšní, nebo rodiče aby si mysleli, že jsi hrozný člověk, ale veřejnost by na tebe byla pyšná? Tady upřímně nevím. Veřejnost a lidi obecně dokážou člověka dost zničit. Možná že bych raději, aby si veřejnost myslela, že jsem dobrý člověk.
10.   Žila bys raději celý život ve virtuální realitě, kde se všechna tvá přání splní, nebo v opravdovém světě? Ve virtuální realitě, samozřejmě.
11.   Byla bys raději celý život sama nebo byla vždy obklopena otravnými lidmi? Další jednoduchá odpověď, rozhodně bych byla raději sama.
12.   Raději bys už nikdy nepoužila žádnou aplikaci či sociální média nebo už nikdy neviděla film či seriál v televizi? Nejspíš bych se vzdala sociálních sítí a aplikací.
13.   Měla bys raději snadnou práci, kde bys pracovala pro někoho jiného, nebo pracovala sama za sebe, ale hrozně dřela? Jsem od přírody lenoch, takže asi záleží na typu té práce, ketou bych vykonávala sama. Rozhodně bych raději pracovala sama za sebe.
14.   Byla bys raději první, kdo prozkoumá planetu nebo objevitel léku, který vyléčí smrtelnou nemoc? Ne že bych měla předpoklady zvládnout aspoň jednu z těchto možností :D ale raději objevitel léku.
15.   Měla bys raději příšernou krátkodobou paměť nebo příšernou dlouhodobou paměť? Krátkodobou paměť zrovna brilantní nemám, ale o vzpomínky bych přijít nechtěla. Tudíž bych raději měla hroznou krátkodobou paměť.
16.   Byla bys raději na jeden den neviditelná nebo jeden den uměla létat? Létání mě nikdy nijak nelákalo. Být neviditelná je pro mě lepší.
17.   Byla bys raději zavřená v pokoji, který je po celý týden beze světla, nebo který je jeden týden jen se zapnutými světly? Myslím, že moje odpověď je v pokoji beze světla. Mohla bych spát…
18.   Byla bys raději chudá kvůli pomáhání lidem nebo nechutně bohatá díky ubližování lidem? Ani jedno. Nechci lidem ubližovat, ačkoli je zrovna nemiluju, a tak kvůli nim nechci být ani chudá. Bohužel nedokážu odpovědět…
19.                           Žila bys raději bez internetu nebo bez klimatizace a topení? Radši bez netu. V létě bez klimatizace přežívám, ačkoli se často rozpouštím, ale bez topení bych nepřežila. Topení mám zapnuté od září nebo října až snad do dubna, je mi pořád zima.
20.   Měla bys raději příšernou práci, ale po 10 letech mohla odejít do důchodu, nebo měla svojí vysněnou práci, ale musela jí dělat do dne své smrti? Kdybych měla vysněnou práci, nejspíš by mi nevadilo, že jí dělám až do smrti.
21.   Našla bys raději svou pravou lásku nebo kufřík s 5 mil. dolary? Na pravou lásku nevěřím, tudíž penízky :D a klidně i míň, co bych s tolika penězma dělala :D
22.   Raději by ses chtěla umět kamkoli teleportovat nebo umět číst myšlenky? Teleportace! Nemuset platit za dopravu a hlavně ani nemuset trpět při cestování, to je sen. Navíc, opravdu nechci vědět, co si lidi myslí.
23.   Zemřela bys raději za 20 let a ničeho bys nelitovala, nebo za 50 let a litovala spousty věcí? Nevadilo by mi zemřít ve 40 bez výčitek.
24.   Byla bys raději všem obávána nebo všemi milována? Ani jedno nejspíš… Mě se lidi nemůžou bát a to ani kdybych se o to pokusila, ale být všemi milována by byl hrozný nápor na psychiku.
25.   Raději bys věděla, kdy zemřeš, nebo jak zemřeš? (nemůžeš změnit ani čas, ani způsob smrti) Nejspíš kdy zemřu.
26.   Byla bys radši poslána 500 let do minulosti nebo 500 let do budoucnosti? 500 let do minulosti už byl novověk, to už by nebylo tak hrozné… Renesance, zámořské objevy… Ale stejně bych raději viděla budoucnost. (Kdyby byla možnost vidět antické Řecko nebo Egypt, tak bych budoucnost nezvolila)
27.   Raději bys už nikdy nemohla použít dotykovou obrazovku nebo klávesnici a myš? Je pravda, že mám dotykovou obrazovku na notebooku, je to něco mezi laptopem a tabletem, ale stále ho používám s klávesnicí. Myš jsem už v ruce pár let neměla, ale stále jsou chvíle, kdy se hodí, třeba když chce člověk být v něčem přesný, v obryse či tak. Nejspíš bych se vzdala dotykové obrazovky. A nejspíš jsem asi jediná, ale psaní na mobilu s klávesnicí mě hrozně bavilo.
28.   Raději bys ovládala oheň nebo vodu? Vodu, abych se mohla uhasit, kdybych začala hořet ._.
29.   Raději bys, aby všechno, co jíš, bylo moc slané, nebo naopak málo slané bez ohledu na to, kolik soli přidáš? Už teď jím dost přesolená jídla, a jsem si jistá, že moje ledviny a játra trpí, takže bych spíš měla zvolit málo slaná jídla, ale… to se nedá jíst TT Takže volím opět přesolené…
30.   Byla bys raději, aby tvé ruce rostly s věkem, nebo tvá chodidla rostla s věkem? Tohle je divná otázka, ale nejspíš aby mi ruce rostly s věkem. Bylo by to dost creepy, ale aspoň bych si nemusela kupovat neustále nové boty a z těch starých vyrostla. Rukavice jsou levnější než boty a vlastně ani ne zas tak důležité.
31.   Měla bys raději navždy neomezenou zásobu sushi na celý život nebo neomezenou zásobu tacos na celý život? (jakýkoli druh sushi/tacos chceš) Sushi mi necutná TT a tacos jsem ještě stále neochutnala, ale vím přesně, že si to zamiluju, takže rozhodně tacos do konce života <3
32.   Raději bys nebyla schopná využít vyhledávací nástroje nebo sociální média? Vzdala bych se sociálních médií.
33.   Vzdala by ses raději koupání a vany na měsíc nebo internetu na měsíc? To je velmi záludná otázka… ale asi bych zvládla se měsíc nekoupat a jen se sprchovat. Přece jenom, ať už z jakéhokoli důvodu, internet potřebujeme.
34.   Darovala bys raději tělo vědě nebo orgány lidem, co je potřebují? Představa, že se ve mně někdo šťourá a na mém těle něco testuje, mě dost děsí, a už déle přemýšlím nad tím, že daruju orgány.
35.   Vrátila by ses raději do svých pěti let s vědomostmi, které víš teď nebo teď věděla vše, co se tvé budoucí já naučí? K čemu by mi byly v pěti letech mé vědomosti a znalosti, které mám teď? To by bylo chudák dítě… Ne, raději bych teď věděla vše, co mé budoucí já, ať vím, co mě čeká a jak se s tím dokážu poprat.
36.   Prožila bys raději ten samý den 365 dní nebo ztratila rok života? Upřímně bych raději ne „ztratila“, ale „přeskočila“ rok života. Klidně i dva.
37.   Měla bys raději zlatý hlas nebo stříbrný jazyk? Ano, musela jsem si vygooglit, co je myšleno pojmem „silver tongue“, ale mám to. Je to člověk, který je chytrý a umí to se slovy tak, že dokáže lidi přebrat na svou stranu apod. Takové lidi znám a jsou to většinou hodní lidé. Ačkoli bych velmi ráda uměla zpívat, schopnost umět mluvit s lidmi by se rozhodně hodila víc.
38.   Raději bys ovládala zvířata (ne lidi) svými myšlenkami nebo tak ovládala elektroniku? Nevím, na co by mi bylo ovládání elektroniky myšlenkami… Sooo… zvířata? I když i to mi přijde trochu zbytečné.
39.   Byla bys raději najednou zvolená senátorkou nebo se najednou stala CEO významné společnosti? (neměla bys o nic víc znalostí, než co o obou víš teď) Tak se svými nynějšími znalostmi bych mohla buď zničit prosperující firmu, nebo rozvrátit město (přinejlepším poštvat proti sobě). Ale myslím, že bych byla lepší CEO než senátor. Doufám… :D
40.   Raději bys prodala celý svůj majetek, nebo jeden ze svých orgánů? Teď nemám žádný majetek :D A darovat nebo prodat orgán, no jakej je v tom rozdíl… :D
41.   Ztratila bys raději všechny vzpomínky od narození až po teď, nebo schopnost vytvářet si dlouhodobé vzpomínky? Od narození je to dvacet let vzpomínek… ty bych ztratit určitě nechtěla. Přijde mi, že čím jsem starší, tím míň těch opravdu úžasných vzpomínek se vytváří. Takže bych asi ani o nic nepřišla, kdybych ztratila schopnost si vytvářet ty dlouhodobé. Stejně bych podle otázky 23 měla zemřít za dalších dvacet let :D
42.   Byla bys raději nechvalně známá v historických knihách, nebo po smrti zapomenuta? Zapomenuta po smrti. Známá bych být chtěla, ale ne za něco strašného nebo něco, co by pošpinilo mé jméno.
43.   Raději bys nikdy nemusela znovu pracovat nebo už nikdy nemusela spát? (necítila by ses unaveně a žádné zdravotní problémy by nenásledovaly) No ale já spím ráda ._. vlastně jsem vždy záviděla Šípkové Růžence. A když podle statistik všichni vyšilovali, jak velkou část života prospíme, já si říkala: „Potřebovala bych spát ještě trochu dýl…“ Pracovat bych chtěla, ale spát ještě víc. Takže se vzdám práce… pro spánek.
44.   Byla bys raději krásná, ale hloupá nebo inteligentní, ale ošklivá? No tak definujme ošklivost… Jak řekla Coco Chanel: „Není ošklivých žen; jsou jen ženy, které se neumí udělat krásnými.“ Skutečně bych raději byla inteligentní.
45.   Raději bys získala každý rok zpáteční letenku zdarma kamkoli chceš nebo mít možnost létat kamkoli v Česku kdykoli zdarma? V anglickém znění otázky bylo „domestic flights“, z toho jsem si vyvodila, že myslí létat kamkoli po Státech, ale ne mimo. V Česku bych si nikam moc nepoletěla. Zato každý rok letět kamkoli chci a zdarma…
46.   Raději bys plešatěla, ale byla fit nebo měla nadváhu, ale pyšnila se bujnou kšticí? A co když plešatím a mám nadváhu?
47.   Raději bys už nikdy nedostávala junk mail nebo už nikdy nedostávala spamy? Upřímně ani jedno nějak neřeším. Ani jedno mi v podstatě už skoro nechodí.
48.   Mluvila bys raději plynně ve všech jazycích, ale nikdy nemohla cestovat nebo moct vycestovat kamkoli, ale nikdy se nenaučit ani slovo z cizího jazyka? Tady jsem na vážkách, jelikož bych chtěla umět hodně cizích jazyků, a kulturu můžeš poznávat i z dopisování si s lidmi ze světa. Ale zase to nikdy neuvidíš naživo… Jenže nedokážu si představit, že bych se nikdy nenaučila ani slovo z cizího jazyka… Je to složité. Ani těm informacím o kultuře bych nerozuměla, pokud by to nebylo přeložené. A bez znalosti angličtiny se už neobejdeme. Takže musím říct, že bych se raději naučila každá jazyk, ale nemohla cestovat. Stejně samotný akt cestování nesnáším moc dobře.
49.   Měla bys raději neomezený počet lístků do první třídy v letadle, nebo už nikdy nemusela platit v restauracích? První třída mě nijak neláká a hlavně mě neláká ani letadlo. V letadlech se mi dělá zle, ostatně jako v každém dopravním prostředku (kromě vlaku). Myslím, že se dokonce i létat bojím, to jsem zjistila teď nedávno. Takže první třída nebo ne, když do letadla, tak jen v nejvyšší nutnosti a už aby to bylo za mnou. Jasně že bych brala zdarma jídlo v restauracích, jídlo je přece jídlo <3
50.   Viděla bys raději, co je za každými zavřenými dveřmi, nebo na první pokus uhádnout kombinaci každého sejfu? Nevím, kdo by chtěl vědět, co je za každými dveřmi… Jsem si jistá, že jsou věci, které vidět nechceme, a je dobře, že jsou hezky zavřené v pokoji. Když už bych se chtěla vkrádat do sejfů, tak by se ta schopnost uhádnout kód rozhodně hodila.
Uff, no a tady to je, 50 otázek a odpovědí. Některé byly dost záludné, ale byla to zábava odpovídat na ně. Ještě mě čeká 157 podobných, a jsem na ně docela zvědavá, tak někdy přístě.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Hlavně slušně :)